Farma Smrhov Rezervovat ubytování

Farma Smrhov Smrhov 5, Soběnov, 38241, Český Krumlov

Tipy v okolí

Tipy v okolí

Naše doplňková nabídka aktivit v okolí farmy

Chcete-li dovolenou strávit aktivně, můžete si vybrat z naší bohaté nabídky aktivit:

  • venkovní hřiště
  • tenisový kurt
  • vyjížďky na koních
  • "safari" projížďku mezi bizony, která pro Vás bude určitě nezapomenutelným zážitkem

 Pro více informací kontaktujte náš personál nebo nás kontaktujte kdykoliv na telefonním čísle +420 731 591 649.

Tipy v okolí

Přírodní koupaliště Besednice (1,5 km)

Betonové koupaliště s travnatou pláží se nachází mezi obcemi Smrhov a Malče asi 1,5 km od naší bizoní farmy. Dostanete se tam po značené zelené turistické trase nebo pohodlně automobilem.

Tipy v okolí

Hrad Pořešín s expozicí hradního muzea (4,6 km)

Zřícenina hradu z počátku 14. století, který stával na skalnatém ostrohu nad řekou Malší je jistě jedním z nejhezčích výletů v blízkém okolí. Hrad je zajímavou raritou v jihočeské hradní architektuře. Na rozdíl od jiných hradů se klíčovým bodem obranných prvků Pořešína stala plášťová hradba, typická zejména pro moravské hrady. Hrad je i místem kulturních akcí a je v něm zřízeno také hradní muzeum.

Ze Smrhova se k hradu dostanete pěšky po zelené a následně modré značené turistické trase dlouhé přibližně 3,5 km. Anebo na kole po silnici II. třídy č.157.

Tipy v okolí

Vrch Kohout (6 km)

Kohout (871 m n. m.) je nejvyšší horou Slepičích hor a celého podhůří Novohradských hor. Hora má kuželovitý tvar a její vrcholek tvoří malebná soustava rozvětraných granodioritových skalisek. Kohout, respektive kamenný sloup na vrcholu, byl mylně považovaný za střed Evropy kvůli kamennému sloupci s latinským nápisem, který ale sloužil ke tvorbě německých vojenských map v roce 1867. V okolí je velké množství značených tras a možností dalších výletů.

Ze Smrhova se na Kohout dostanete po značené zelené trase dlouhé přibližně 6 km.

Tipy v okolí

Hrad Louzek (11 km)

Zřícenina středověkého hradu, postaveného nad řekou Malší. Tento původem strážní hrad, vybudovaný v blízkosti zemské stezky z Horního Rakouska do Čech, se na skalnatém ostrohu nad řekou Malší objevil kolem roku 1300. Do psané historie hrad vstupuje až v roce 1421, je zmiňován v dopise Oldřicha z Rožmberka. Roku 1541 je ale již uváděn jako pustý.

Tipy v okolí

Cykostezka „Řemesla na řece Malši“

Zajímavým výletem pro zkušenější cyklisty je také naučná cyklostezka „Řemesla na řece Malši“ která seznamuje s historií mlýnů a hamrů v oblasti mezi Kaplicí a Cetvinami, za hranicí na rakouské straně pak pokračuje směrem na jih až k Freistadtu a dále Pregartenu. Trasa částečně kopíruje tok řeky Malše, v jejímž okolí se dozvíme také zajímavosti o přírodě Pomalší. Tato trasa je dlouhá od 24 km nebo delší varianta  40,5 km nebo 70 km a je hodnocena střední obtížností.

Tipy v okolí

Zřícenina hradu Sokolčí

Sokolčí je zřícenina hradu nacházející se na ostrohu nad Černou, 4,5 km východně od Kaplice. Zbytky hradu jsou chráněny jako kulturní památka České republiky. Ze Smrhova se lze dostat na Sokolčí pěšky nebo na kole po značené turistické trase (zelené a červené) dlouhé přibližně 11 km.

Tipy v okolí

Rozhledna Slabošovka (cyklostezka Smrhov-Besednice)

Nenáročný, necelé 6 km dlouhý cyklo nebo pěší výlet, během kterého můžete vidět kromě rozhledny v nadmořské výšce 624 m n.m. Slabošovky, ze které lze při dobré viditelnosti spatřit i Alpy, také  chovnou stanici koní, kostel sv. Prokopa nebo Mohylník - archeologické naleziště. Cestou se také můžete občerstvit v restauraci v Besednici.

Tipy v okolí

Cyklostezka „Paměti slepičích hor“

Celodenní středně obtížný výlet o délce téměř 50 km vhodný pro trekingová kola, během kterého se na naučné stezce věnované Slepičím horám, jejichž oficiální název je Soběnovská vrchovina, dozvíte zajímavosti o tomto přírodním parku na 21 zastaveních. Trasa vede převážně po zpevněném a asfaltovém povrchu. Značení cyklostezky využívá loga „Pamětí Slepičích hor" umístěného jako součást žlutého cykloturistického značení nebo bílých šipek se zeleným kolečkem.

Tipy v okolí

Galerie Krampus – Kaplice, Náměstí 206 (6 km)

Rekonstruované sklepní prostory bývalého rožmberského pivovaru vás přenesou do démonického světa „Neživých“ tzv. Krampusů a Percht. Uvidíte bezprostředně zblízka dokonale zpracované masky vyřezávané ze dřeva či kůže i originální Krampus odění a výbavu. Součástí je působivá portrétní galerie, fotografie z kaplických Krampus show a filmový sestřih z Krampus běhů z minulých let.

Tipy v okolí

Zámeček Schrötter (8 km)

Necelé dva kilometry jižně za městem Kaplice stojí při řece Malši zámeček Shrötcter - panské sídlo, které se jako jediné dochovalo z velkého továrního komplexu rodinné firmy Schrötter. Továrna na výrobu nití a šicích potřeb měla vlastní vodní elektrárnu, poháněnou Girardovo turbínou.

Tipy v okolí

Kozí pláň - Věžovatá Pláně, Dolní Pláně 9, 382 32 Velešín (11 km)

LYŽAŘSKÝ AREÁL KOZÍ PLÁŇ je rodinný areál určený především pro rodiny s dětmi provoz umělé zasněžování 5 sněžnými děly osvětlení sjezdovky technické upravování tratě občerstvení vnitřní i venkovní, WiFi free dětské hřiště zdarma pro všechny parkoviště zdarma – denně upravované lyžařská školička stálá zdravotní služba v areálu. Provozují se dva hlavní vleky – jeden s regulací rychlosti jízdy (vhodné zejména pro děti a začátečníky) v délce 350 m a druhý – samoobslužný v délce 500 m. K dispozici je i dětský vlek v délce 100 m.

Tipy v okolí

Buškův Hamr - Buškův Hamr u Trhových Svinů, 374 01 Trhové Sviny (15 km)

V okolí Trhových Svinů se do dnes dochovalo několik hamrů, jakýchsi manufaktur využívajících jako zdroj energie vodní síly množství potoků a říček protékajících v podhorské oblasti. Z dodnes zachovalých hamrů byl právě ten Buškův hamr provozován nejdéle. Rodina posledního zdejšího hamerníka v obytném stavení u hamru žila ještě koncem 70. let dvacátého století. Díky dlouhodobému provozu byl původní objekt hamru, vystavěný již v 18. století, ušetřen modernizací zařízení a přestavbám unikly i budovy sloužící jako obytné a hospodářské. Jediným výraznějším stavebním zásahem byla rekonstrukce všech objektů prováděná v letech 1992 a 1995. Technická část hamru je plně funkční a při návštěvě je možné spatřit v chodu jak buchar tak i výheň s dmychadly a brus.

Tipy v okolí

Sýpka Horní Stropnice (20 km)

Sýpka – Muzeum Novohradských hor je živé muzeum, ve kterém se nebudete nudit Vy ani Vaše ratolesti. Upečete si zde vlastní housku, projdete se po bosochodce, uvidíte funkční technologii skladování obilí a spoustu dalších.

Z Horní Stropnice je nedaleko poutní kostel v Dobré vodě, hrad v Nových Hradech, naučná stezka Terčiným údolím.

Rezervace